O Nas

Ekipa Zerwy

Zerwa to najdłużej działająca ściana we Wrocławiu. Szkolimy bez przerwy od 2004 r. i w tym czasie wychowaliśmy kilkunastu Mistrzów Polski i kilku Mistrzów Europy.

W ostatnim czasie Zerwa przeszła gruntowną modernizację – w 2015 r. postawiliśmy na nowe baldy, w 2016 r. przebudowaliśmy, wraz ze sprawdzoną już ekipą  z WallsStreet, większą część ściany. Dodaliśmy nowe formacje,  zacięcia, przewieszenia, struktury, nowe stanowiska autoasekuracyjne, super techniczne piony i połogi, a do tego ciekawy rozwartokątny przewieszony filar. Jest dużo więcej wspinania z dołem i bardzo ciekawe drogi dla każdego wspinacza, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Poznajcie lepiej naszą ekipę! Dbamy o to, żebyście czuli się u nas dobrze, bezpiecznie i żebyście codziennie wspinali się coraz lepiej:)

Bogna Jakubowicz

Pomysłodawczyni, założycielka i właścicielka Zerwy od 1991 roku. Magister filozofii. Matka trójki dzieci. Instruktorka wspinaczki PZA od 1997, trenerka II stopnia o specjalności wspinaczka sportowa. Pionierka kobiecego wspinania sportowego w Polsce, przez wiele lat w ścisłej czołówce kraju. Wielokrotnie i z sukcesami reprezentowała kraj na zawodach międzynarodowych – zajęła m.in. 11 miejsce w Pucharze Świata Bardonechia 1989 r. W swojej karierze poprowadziła wiele dróg w stopniu VI.5, VI.5+ RP i 7b, 7b+ onsight. Wspinała się również w górach. Swoją pasją wspinaczkową zaraziła i nieustannie zaraża kolejne dziesiątki swoich wychowanków.

Przeczytaj wywiad z Bogną na goryonline.com i na ODDycham Wrocławiem.

Jasiu 'Paker'

Wspina się już ponad trzy dekady i jak sam twierdzi:  „Nie jest łatwo przez tak długi czas utrzymać formę na przyzwoitym poziomie, ale jeśli robi się coś z pasją i zamiłowaniem, to czas pracuje na twoją korzyść”. Preferuje sportową wspinaczkę skalną, choć na swoim koncie ma również kilka zimowych sezonów w Tatrach oraz wspinaczkowe wędrówki po Alpach i Dolomitach. Każdy rodzaj skały jest dla niego wyzwaniem, jednak szczególnym uwielbieniem darzy długie, piaskowcowe drogi skalne w Labaku. Najwięcej swoich autorskich przejść – zarówno z liną, jak i bez liny – posiada w Sokolikach i Rudawach Janowickich. Wspinając się w różnych rejonach Europy osiągnął stopień trudności dróg 8a+ w stylu RP oraz 7c w stylu OS.

O Jasiu przeczytasz więcej na goryonline.com

Marek Pobran

Swoją niekończącą się historię ze wspinaniem zaczął w połowie lat 90-tych, od razu angażując się w każdy możliwy rodzaj wspinu klasycznego. Fascynacja niskimi formami bulderowymi szczęśliwie nie przeszkodziła Markowi w rozwijaniu jego górskiej pasji. W swoim dorobku ma między innymi wicemistrzostwo Polski w bulderingu i wygraną z liną w pucharze Czech. Jako instruktor swoją ogromną wiedzę i doświadczenie przekazuje młodzieży i dorosłym od 2005 r.

O  przejściach Marka przeczytasz  na wspinanie.pl.

Kuba Jaworski

Absolwent wrocławskiego AWFu. Swoją historię ze wspinaczką rozpoczął a jakże – na Zerwie –  w 2005 roku.. Bouldering i czasówki są jego ulubionymi formami wspinania. Skupia się głównie na wspinaczce sportowej na panelu. Zwycięzca Wrocławskiej Ligi Boulderowej 2013 i 2014, wielokrotny mistrz i wicemistrz Wrocławia we wspinaczce na czas. Powiązany z polską sceną tatuażu i modyfikacji ciała.

Więcej o Kubie na ODDycham Wrocławiem.

Agnieszka

Wychowana w skałach, wspina się od zawsze. Od 11 roku życia zawodniczka, wielokrotna Mistrzyni Polski we wspinaczce na czas i na trudność. Wiele razy z sukcesami reprezentowała kraj na zawodach międzynarodowych. Od 2009 instruktor rekreacji – specjalność wspinaczka. Zwiedziła większość najlepszych rejonów wspinaczkowych w całej Europie i… Australii. Zapalona narciarka i właścicielka najmądrzejszego na świecie Parson Russel Teriera – Fridy:)

Alicja

Instruktor rekreacji – specjalność wspinaczka i absolwentka polonistyki UWr. Bardzo lubi i potrafi pracować z dziećmi. „Dopiero będąc na II roku filologii polskiej, wpięłam linę w pierwszy ekspres. Przeszukując gąszcz rejonów wspinaczkowych, znalazłam ten właściwy – Labskie Udoli.” Ostatni wyjazd na Kalymnos zaowocował kilkoma naprawdę fajnymi przejściami: Stigma 7b OS, Pomponpidoux 7b FL, Leonides 7b FL, Sevasti 7b FL

Michał

Wspina się od 2005 roku, od początku związany z Zerwą, trenował jako zawodnik AZS Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo właściciel firmy prac wysokościowych. Najmocniej realizuje się w skałach Frankenjury, choć nie obce mu są ogródki skalne całej Europy, gdzie regularnie przechodzi drogi na poziomie 7b+, 7c O.S. i 8a RP. W poszukiwaniu najpiękniejszych linii nieodłącznie towarzyszy mu jego dziewczyna Monika i pies Funia. Dał się poznać jako niezwykle twórczy routsetter. To jemu właśnie zawdzięczamy ciekawe drogi na zawodach z liną i problemy bulderowe oraz wiele fantastycznych linii na ścianie. Miłośnik jazdy na ostrym kole.

Łukasz

Wspinanie dla mnie szczególny wymiar emocji, dla którego warto trenować. Lubię systematykę w treningu i całą tę otoczkę wspinaczkową. Mój ulubiony rejon to Frankenjura, jej przewisy oraz – co nie jest bez znaczenia –  specjały tamtejszej kuchni. Pozawspinaczkową pasją Łukasza jest psychologia sportu, którą studiuje.

Bartek

Absolwent Fizjoterapii na wrocławskim AWFie. Swoją wspinaczkową przygodę zaczął na Zerwie. Już nie pamięta kiedy, ale wspina się właśnie tu po dziś dzień! Uwielbia góry, latem z liną i magnezją, zimą na nartach. „Jestem tym szczęśliwcem, któremu udało się połączyć pracę zawodową z pasją. Zapraszam na swoje zajęcia na Zerwie z treningu funkcjonalnego, nakierowanego na wspinaczkę.” Na zajęciach z Bartkiem będziecie mogli wzmocnić całe ciało (nawet mięśnie o których istnieniu nie wiedzieliście), uchronić się przed kontuzjami a nawet wyleczyć z już doskwierających problemów a co za tym idzie znacznie podnieść swój poziom wspinaczkowy!

Monika 'Ryba'

Pole działania Ryby to wspinanie sportowe, bouldering w skałach i na zawodach. Ulubione miejscówki: Margalef, Céüse, Frankenjura. Wyniki: 8a RP, 7c OS. Zdobyła 4. miejsce PP w boulderingu, dwukrotnie wygrywała reZERWĘ Mocy i  WLB, zajmowała miejsca na podium zawodów ogólnopolskich i PP juniorów. A poza tym: Routesetterka PZA, PR Manager w branży outdoorowej, stale współpracuje z magazynem GÓRY, prowadzi sekcje wspinaczkowe, przez kilka lat zasiadała w Zarządzie ŁKW. Magister filologii angielskiej. Lubi jeść lody i owoce. Kocha długie tripy wspinaczkowe, ale tylko ze swoim chłopakiem Michałem i super psami – Funią i Tonim.

Więcej o Rybie na wspinanie.pl.

Sebastian

Trener Wspinaczki Sportowej II klasy,  kapitan jachtowy, wielbiciel motocrossu. Tata i osobisty trener 8-letniej Gosi, która ostatnio przywiozła złoty medal z Rock Junior 2016 z Arco. Doskonały organizator i logistyk. Cierpliwy i wyrozumiały instruktor, który tylko sobie znanymi sposobami potrafi zmotywować dzieciaki do pracy treningu. Żeby oswoić lęk, przed trudnym przechwytem potrafi odpytać z tabliczki mnożenia. Na 9 metrach!:)

Kuba

Instruktor sportu o specjalności wspinaczka sportowa, absolwent Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Sekcja wspinaczkowa tejże uczelni pozwoliła rozwijać mu dotychczasową górską oraz wspinaczkową pasję. Mimo, że w działalności górskiej przedkłada wielodniowe alpejskie trekkingi i wielogodzinne odcinki via ferrat nad kilkunastometrowe sportowe drogi sportowe, wspinanie na panelu pozwala mu na odnalezienie chwili wolności od „poziomego” świata.

Witek

Zaczął się wspinać 10 lat temu na Zerwie. Od tej pory stara się ciągle rozwijać – bulderuje, wspina się sportowo i na własnej asekuracji, w skalnych ogródkach oraz na górskich ścianach. Wszędzie tam poszukuje nowych wyzwań, harmonii ruchu oraz radości jaką daje dzielenie z innymi zarówno niezapomnianych przygód jak i treningowej codzienności. Wspinał się w wielu wspaniałych miejscach, ale zawsze z wielką przyjemnością wraca do macierzy – granitu Sokolików. To tam zrobił swoje najtrudniejsze drogi (do 7c RP). Interesuje się także badaniami na styku fizyki, biologii i mikroinżynierii. Prowadzi sekcje dla początkujących.

bądź na bieżaco!

zapisz się na newsletter

Najświeższe wiadomości dotyczące ścianek wspinaczkowych Zerwa prosto na Twojego maila. Nie przegap informacji o zawodach, wydarzeniach i innych akcjach, które regularnie organizujemy dla swoich uczestników. Zapisując się do newslettera, jako pierwszy otrzymasz informacje o zniżkach, promocjach i wielu innych atrakcjach, które Zerwa dla Ciebie przygotowuje. Jeśli ścianka wspinaczkowa Wrocław to Twoje ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu, koniecznie dołącz do naszego grona subskrybentów.

Facebook

Twoje imię:

Twój e-mail:

Twój telefon:

Twoja wiadomość:

Twoje imię:

Twój e-mail:

Twój telefon:

Twoja wiadomość: