Tak, oczywiście – no chyba, że posiadasz jakieś przeciwwskazania zdrowotne. Osoby niepełnoletnie mogą wspinać się samodzielnie za zgodą rodziców, którzy powinni wypełnić stosowne oświadczenie dostępne na naszej stronie w zakładce ważne dokumenty lub na miejscu, u instruktora.

Na Zerwie znajdziesz drogi o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności.  Mamy drogi przeznaczone do nauki wspinania dla dorosłych i dzieci oraz trudniejsze linie (do 7a) przeznaczone dla zaawansowanych wspinaczy. Co kilka miesięcy drogi są zmieniane.

Oczywiście – na ścianie zawsze dyżuruje instruktor. Korzystając z jego doświadczenia zdobędziecie wiele cennych informacji i porad dotyczących wspinania. Dla osób początkujących polecamy  szkolenie podstawowe obejmujące zakładanie uprzęży, wiązanie liny oraz naukę asekuracji. Możecie również skorzystać z systemów autoasekuracyjnych.

Stosując się do uwag instruktora i  zasad bezpieczeństwa obowiązujących na Zerwie wspinanie na panelu możemy uznać za bezpieczne.

Jednorazowe wejście pozwala na wspinanie się tak długo, jak chcesz – na ścianie możesz przebywać od otwarcia do zamknięcia Zerwy.

Jeżeli przychodzicie w mniejszej (do 4 osób) grupie, nie trzeba się umawiać – nawet jeśli planujecie skorzystać z pomocy instruktora, który jest na ścianie. Większe grupy, które chcą się przeszkolić, proszone są o wcześniejszy kontakt.

Tak, osoby uczące się i dzieci płacą mniej. Na Zerwie promujemy rodzinne wspinanie, więc bilety rodzinne również są tańsze. Zniżki przysługują także posiadaczom karty Multisport. Dodatkowe rabaty mają osoby wykupujące miesięczny karnet wejściowy. Dokładne informacje zawarte są w zakładce cennik.

Na Zerwie możesz wypożyczyć cały niezbędny do wspinania sprzęt – uprząż, buty, woreczek wspinaczkowy i przyrządy asekuracyjne.

Wygodnie – przede wszystkim. Najlepiej weź ze sobą t-shirt i wygodne spodnie, spodenki lub legginsy. Wybieraj ubiór, który nie krępuje ruchów. Do tego przydadzą się sportowe. Oczywiście możesz też wypożyczyć buty wspinaczkowe.

Na początek wystarczą dobrze dopasowane buty sportowe, jak adidasy, tenisówki. Kiedy już złapiesz bakcyla wspinaczkowego, na pewno zdecydujesz się na zakup profesjonalnego obuwia wspinaczkowego. Instruktor dyżurujący udzieli wszelkich niezbędnych informacji w tym zakresie.

 

Tak, jak najbardziej! Możesz skorzystać z autoasekuracji, do której nie tylko nie potrzebujesz partnera, ale nawet specjalnego szkolenia. Możesz wspinać się na nowej boulderowni, albo potrenować trawers. Przychodząc na Zerwę na pewno znajdziesz kogoś, z kim będziesz się mógł wspinać. Możesz też zapisać się na sekcję wspinaczkową, gdzie na pewno znajdziesz partnera na częstsze wspinanie.