FAQ

Często zadawane pytania

1

Czy wspinanie na ściance wspinaczkowej jest dla wszystkich?

Tak, oczywiście – no chyba, że posiadasz jakieś przeciwwskazania zdrowotne. Osoby niepełnoletnie mogą wspinać się samodzielnie za zgodą rodziców, którzy powinni wypełnić stosowne oświadczenie dostępne na naszej stronie w zakładce ważne dokumenty lub na miejscu, u instruktora.

2

Czy każdy może się wspinać, bez względu na kondycję fizyczną?

Na Zerwie znajdziesz drogi o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności. Mamy drogi przeznaczone do nauki wspinania dla dorosłych i dzieci oraz trudniejsze linie przeznaczone dla zaawansowanych wspinaczy. Drogi regularnie są zmieniane.

3

Nie wiem nic o wspinaniu, czy na miejscu ktoś mi pomoże?

Oczywiście – na ścianie zawsze dyżuruje instruktor. Korzystając z jego doświadczenia zdobędziesz wiele cennych informacji i porad dotyczących wspinania. Dla osób początkujących polecamy szkolenie podstawowe obejmujące zakładanie uprzęży, wiązanie liny oraz naukę asekuracji. Możecie również skorzystać z systemów autoasekuracyjnych. Więcej informacji o tym jak postawić pierwsze kroki wspinaczkowe na WOW Zerwa znajdziesz w zakładce jak zacząć.

4

Czy wspinanie jest bezpieczne?

Stosując się do uwag instruktora i zasad bezpieczeństwa obowiązujących na WOW Zerwa wspinanie na panelu możemy uznać za bezpieczne.

5

Jak długo mogę się wspinać w cenie jednorazowego wejścia?

Jednorazowe wejście pozwala na wspinanie się tak długo, jak chcesz – na ścianie możesz przebywać od otwarcia do zamknięcia Zerwy. Jednorazowe wejście nie jest ograniczone czzsowo.

6

Czy muszę zapowiadać swoje przyjście, umawiać się?

Nie musisz zapowiadać swojego przyjścia, czy umawiać się, chyba że planujesz skorzystać z pomocy instruktora, który jest na ścianie. Osoby, które chcą odbyć szkolenie podczas wizyty na ścianie, proszone są o wcześniejszy kontakt. Więcej informacji na ten temat uzyskasz w zakładce jak zacząć.

7

Czy mogę liczyć na jakieś zniżki?

Tak, osoby uczące się i dzieci płacą mniej. Na Zerwie promujemy rodzinne wspinanie, więc bilety rodzinne również są tańsze. Dodatkowe rabaty mają osoby wykupujące miesięczny karnet wejściowy. Dokładne informacje zawarte są w zakładce cennik. Honorujemy także karty sportowe Multisport, Medicover Sport, PZU Sport oraz FitProfit.

8

Nie mam sprzętu wspinaczkowego, gdzie go wypożyczyć?

Na Zerwie możesz wypożyczyć cały niezbędny do wspinania sprzęt – uprząż, linę, buty, woreczek wspinaczkowy i przyrządy asekuracyjne.

9

Jak się ubrać na ściankę wspinaczkową?

Wygodnie – przede wszystkim. Najlepiej weź ze sobą t-shirt i wygodne spodnie, spodenki lub legginsy. Wybieraj ubiór, który nie krępuje twoich ruchów. Do tego przydadzą się buty sportowe. Oczywiście na miejscu możesz też wypożyczyć buty wspinaczkowe.

10

Jakie buty zabrać na ściankę wspinaczkową?

Na początek wystarczą dobrze dopasowane buty sportowe, jak adidasy, tenisówki. Na naszej ścianie możesz też wypożyczyć buty wspinaczkowe. Pamiętaj jednak, że konieczne jest obuwie zmienne.

11

Nie mam partnera do wspinania, czy mogę się wspinać sam?

Tak, jak najbardziej! Możesz skorzystać z autoasekuracji, do której nie tylko nie potrzebujesz partnera, ale nawet specjalnego szkolenia. Możesz wspinać się na naszej boulderowni. Bouldering to wspinanie na ściankach do wysokości 4m, gdzie Twoją asekuracją jest materac – więc nie potrzebujesz partnera. Przychodząc na Zerwę na pewno znajdziesz również kogoś, z kim będziesz się mógł wspinać. Możesz zapisać się na sekcję wspinaczkową, gdzie na pewno znajdziesz partnera na częstsze wspinanie.

JEŚLI MASZ PYTANIA

CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY